S ojetým vozem se potkáte na silnici častěji, než s novým modelem. Je celkem pochopitelné, že lidé dosáhnou svými financemi spíše na kvalitní ojetinu, než na nejnovější model. Dalším důvodem může být široký výběr vozů. Proč se spokojit s novým vozem, který je však velmi malý, když můžete mít luxusní sedan za stejné či dokonce nižší peníze, jen je trošku ojetý? Jaké jsou nejčastější chyby při nákupu ojetiny? Vyhněte se nejčastějším chybám při koupi ojetého vozu.

Není diesel jako diesel

Diesel je v očích mnoha motoristů skvělou možností, jak ušetřit na pohonných hmotách. Z toho důvodu upřednostňují tento typ vozu při nákupu ojetiny. Při nákupu vozu s dieselovým motorem si však dejte pozor. Ne vždy se tváří tak úsporně, jak ve skutečnosti je. Péče o dieselovým motor je mnohem náročnější, než jednoduchý zážehový motor. Opravy na prvně uvedenou možnost jsou mnohem větší, než může vaše peněženka snést. A to i v případě, že ušetříte na pohonných hmotách.

Méně neznamená více

Inzerce vozidel nabízí několik možností, jak si vyhledat svůj vysněný vůz. Jedním z parametrů je i počet najetých kilometrů. Méně však neznamená více. Některé motory potřebují takzvaně „zajet“. Jinde se zase setkáte s podezřením, že počítadlo tachometru je stočené. Proto se neřiďte pouze samotným počtem najetých kilometrů, ale celkově vnímejte stav vozidla. Například čalounění je skvělým odrazem toho, jak bylo o vůz pečováno.

Nedostatečná kontrola dokumentace k vozu

Nejhloupější chyba, která se při nákupu ojetého vozu může udělat. Obzvláště, když k tomu nepotřebujete schopnosti automechanika a stačí pouze zkontrolovat uvedená čísla v dokumentu s čísly na karoserii. Kontrolu dokumentů vám poskytne online bazar i kamenná pobočka. Zapomíná se i na ověření VIN čísla u automobilu. Tato služba sice není zdarma, ale rozhodně se vyplatí připlatit si a mít jistotu.