Zkušenosti z provozu na silnicích často přivádějí zájemce o kameru do auta k rozhodnutí o koupi záznamového zařízení, jak se ale zorientovat v jejich široké nabídce?
Vzhledem k velkému počtu modelů na trhu je vhodné rozlišit, zda bude využití spíše pro sváteční řidiče anebo při každodenním dojíždění. Zatímco zrcátkové autokamery se hodí pro první skupinu, pravidelný účastník silničního provozu dá přednost kompaktní kameře do auta, profesionál navíc s možností využití paměťové karty s velkou kapacitou, vzhledem k počtu hodin, strávených na cestě.
V poslední době se objevil trend autokamer bez displeje, ovládaných prostřednictvím aplikace pro chytré telefony, jejich výhodou je nenápadné umístění mezi zpětné zrcátko a čelní sklo, kde vůbec nepřekážejí ve výhledu a není třeba je odnášet.
Rozdíl mezi jednotlivými modely, odrážejícím se na ceně, je kvalita optiky kamer do auta, použitý čip a další funkce nebo vybavení, především GPS. Varianty autokamer nabízejí také duální verzi, kdy druhý objektiv sleduje dění ve voze, a možnost umístění druhé kamery na zadní sklo automobilu, sledující provoz za ním.
Recenze kamer do auta jsou dobrým vodítkem při výběru, optimálně takové, kdy redakce skutečně daný typ zkoušela, je třeba odlišit je od papírových testů, kde autoři jen prošli specifikace daného modelu a vytvořili tabulku. Při rozhodnutí se vyplatí zohlednit recenze majitelů na cenových srovnávačích, některé značky mohou mít vyšší míru poruchovosti, praktické zkušenosti a z nich vycházející připomínky mohou upozornit na detail, který je třeba vzít v úvahu.
Nejvyšší prodeje jsou před Vánoci, kamera do auta je vhodným dárkem, při zohlednění umístění v konkrétním voze, některé typy vozů mají velký úhel zkosení předního skla, omezující využití tradičních držáků s přísavkou, vhodnější jsou válečkové autokamery bez displeje. O napájení se stará kabeláž, která nemusí působit vkusně bez zabudování do čalounění.